Aktualności

VI Hi-Tec Bieg po zdrój

Już 19 września 2021 odbędzie się VI edycja Hi-Tec Bieg po zdrój w miejscowości Jaworze.

Pomysł Biegu po zdrój zrodził się w głowach grupy biegaczy z Jaworza przy współpracy Urzędu Gminy Jaworze i Ośrodka Promocji Gminy Jaworze oraz wielu organizacji pozarządowych i wolontariuszy, którzy uznali iż przepiękne krajobrazy Jaworza oraz urokliwy amfiteatr idealnie nadają się do organizacji biegów masowych. Głównym celem imprezy stała się nie tylko popularyzacja biegania i zdrowego trybu życia oraz promocja Gminy Jaworze, ale także integracja społeczności lokalnej gminy. Nazwa „Bieg po zdrój” nawiązuje do dążeń gminy Jaworze mających na celu uzyskanie statusu uzdrowiska. Idea biegu od początku zakładała dostępność dla biegaczy w każdym wieku i stopniu umiejętności stąd bieg rozgrywany jest na dystansach 10 i 21 km oraz przewidziane zostały biegi dla dzieci w różnym wieku i na różnych dystansach. W tym roku głównymi atrakcjami będzie bieg górski na dystansie 30km i trail zdrojowy na dystansie 11km.

W tym roku bieg będzie wyjątkowy ponieważ dedykowany dla małego mieszkańca Jaworza, który choruje na bardzo ciężką i rzadką chorobę.

VI Hi-Tec Bieg po zdrój

O nas

W skład Grupy Kapitałowej Martes Sport wchodzą spółki zajmujące się produkcją, dystrybucją oraz sprzedażą detaliczną artykułów sportowych na rynku Europy Środkowej i Wschodniej, zatrudniające ponad 3000 osób.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.