Aktualności

Martes Sport partnerem sprzętowym wyprawy na Denali

W maju Piotr Pogon zrobi kolejny krok w stronę zdobycia Korony Ziemi: razem z Bogdanem Bednarzem i Pawłem Ząbkiem zmierzy się z mroźnym Denali. Martes Sport jest jednym z partnerów tego projektu!

Posiadający tylko jedno płuco Piotr Pogon na swoim koncie ma już 4 szczyty należące do Korony Ziemi: zdobył Kilimandżaro, Elbrusa, Aconcaguę i Mount Kenya. W 2018 roku chce do tej listy dodać Denali. W wyprawie towarzyszyć mu będą Paweł Ząbek, prezes Klubu Wysokogórskiego w Bielsku-Białej, uczestnik wielu wypraw wysokogórskich z udziałem osób niepełnosprawnych oraz Bogdan Bednarz, ratownik Beskidzkiej Grupy GOPR, zdobywca najwyższych szczytów, takich jak Mont Blanc, Elbrus, Kilimandżaro czy Aconcagua.

Denali, mimo wysokości "niewiele" ponad 6000 m n.p.m., budzi szacunek wśród miłośników wspinaczki: jest jedną z najzimniejszych gór świata, z temperaturami oscylującymi poniżej -30°C i posiada jedną z największych deniwelacji na świecie (ponad 5 kilometrów).
W maju Piotr Pogon, Paweł Ząbek i Bogdan Bednarz podejmą próbę zdobycia Tronu Słońca.

Martes Sport jest jednym ze sponsorów sprzętowych tej wyprawy.

Martes Sport partnerem sprzętowym wyprawy na Denali

O nas

W skład Grupy Kapitałowej Martes Sport wchodzą spółki zajmujące się produkcją, dystrybucją oraz sprzedażą detaliczną artykułów sportowych na rynku Europy Środkowej i Wschodniej, zatrudniające ponad 3000 osób.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.