Więcej

Mistrzowskie zakończenie Pucharu Beskidów

W pierwszy weekend października w Bielsku-Białej na Błoniach odbyły się zawody kończące cykl wyścigów o Puchar Beskidów w Kolarstwie Górskim 2011. Wcześniej podobne imprezy się miały miejsce w Szczyrku i Brennej. Firma Hi-Tec podczas całego cyklu zapewniła organizatorom wsparcie organizacyjno-logistyczne, a także ufundowała nagrody dla najlepszych.

W kategorii Elita (19-30 lat) u pań zwyciężyła Katarzyna Soluś-Miśkowicz przed Ewą  Karchniwy i Oliwią Kamińską. U panów triumfował Wojciech Halejak, za nim na mecie zameldowali się Artur Miazga i Szymon Biel. Kategoria Masters (powyżej 30 lat) rozegrana została tylko wśród mężczyzn, a bezkonkurencyjny okazał się, pochodzący z Bielska-Białej, Remigiusz Ciok. Za jego plecami uplasowali się Michał Piecha i Bogusław Fabian.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z przebiegu finałowych zawodów i przede wszystkim z frekwencji. Szczególnie cieszy spora ilość najmłodszych adeptów kolarstwa górskiego, bo jednym z głównych celów, jakie sobie założyliśmy przy organizacji cyklu o Puchar Beskidów była właśnie popularyzacja tej formy spędzania czasu wśród dzieci. Dziękujemy firmie Hi-Tec za pomoc przy realizacji imprez i wspaniałe nagrody – stwierdza organizator cyklu, Marcin Świerżewski.