Więcej

Medale polskich pływaków na Mistrzostwach Europy

Polska reprezentacja na mistrzostwach w Berlinie była w świetnej dyspozycji. Konrad Czerniak wywalczył złoto na 100 metrów stylem motylkowym. Polak wygrał z czasem 51,38, ustalając w ten sposób nowy rekord Mistrzostw Europy. Dzień później znakomicie spisał się również na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, co przyniosło mu srebrny krążek. Klasę pokazał Radosław Kawęcki. Pływak, który słynie z mocnych finiszy i umiejętnego rozkładania sił, zdobył złoty medal na 200 metrów stylem grzbietowym. Drugiego na mecie Niemca, Christiana Dienera wyprzedził o ponad sekundę. Medal ozdobił również szyję Pawła Korzeniowskiego, który sięgnął po brąz na 200 metrów stylem motylkowym.

Wszyscy pływacy podczas ME wystąpili w strojach Areny. Marka była także oficjalnym partnerem imprezy.

Serdecznie gratulujemy medalistom i życzymy im dalszych sukcesów.